|Iletisim|Basında|Hakkimizda| 

    

 

 

  

 

                                         

 

 

    

         

 

 

                                       
 

       
             
                      

  Rüchan Kaptan  
 

Bu da Benim Öyküm:

Lenfödemle tanışmam onbeş yılı aşmıştı. Bu zaman içinde defalarca ateşli ve harabiyeti çok olan Lenfanjit olayı ile karşılaşıyor, geçmesi için uzun tedavi uğraşları veriyordum. Öyleki! Kolumun lenfödemle şişerek ağırlaşmasına ve ağrılarına dayanamıyacak hale gelmiştim. Yaşamım kararmıştı.

Çeşitli sağlık kurumlarına gitmiş, ama olumlu bir çare bulamamıştım. Vakha çok eski, kolumuz radyoterapi gördüğü için herhangi bir müdahale yapılamaz deniliyor ve ağrı kesici ilaçlar veriyorlardı. Ağrıların beni ümitsiz olmak yerine bir çare aramaya zorluyordu.

Bir TV. Programı, akabinde tesadüfen elime geçen eski tarihli Hürriyet gazetesi kelebek ekinde okuduğum sağlık köşesi röportajı beni güneş gibi ısıttı ve aydınlattı.

"VİLDAN ÇERÇİ FİZİK VE REHABİLİTASYON MERKEZİ" bu aydınlığın adresi idi.

Hemen iletişim kurdum ve tedaviye başladım. Fizik aktevite, bilimsel masaj seansları sonucu kara dünyam penbeye dönmüştü. Zaman içinde yapılan ölçümler % 65 ödem ve ağrıların azalması sonucunu vermişti.

Uyarıları ve gereken masajları evde de yaparak korkunç günleri artık geride bırakmıştım. Vildan ÇERÇİ Rehabilitasyon Merkezini benim gibi çok eski vakaları da düzene sokabildiği için gönülden kutlarım.

Tüm merkez çalışanlarına Vildan ÇERÇİ şahsında sevgi ve saygı ile anar, yeni yılda başarı, sağlık ve mutluluk dileklerimi sunarım.

Sevgilerimle
Bir Lenfödem Hastaniz
Rüchan Kaptan
20.12.2004

 


 
Her Hakki Saklidir. 2004 http://www.vildancerci.com