|Iletisim|Basında|Hakkimizda| 

    

 

 

  

 

                                         

 

 

    

         

 

 

                                       
 

       
             
                      

  Nilgün Kiracilar  
 

20 li yaslarimda baslayan bel agrilarim,önceleri kas gevseticiler ile 1-2 gune toparlanirken, zamanla artti ve 33 yasimda bana adim attirmayan 1 haftalik bir tutulmanin ardindan,37 yasimda beni kimildatmayan bir agri ile tanistim. 33-37 yas araligimda ise zaman zaman agrimaya basladigi anda akupunktur ile toparliyor, 2-3 ay rahat ediyordum,fakat zamanla tutulmalarim ve siddeti çok artmaya basaldiginda ve MR sonuçlarima gore 2 profesor ameliyat olmam gerektigini söyleyince ameliyat olmaya karar verdim, 7 mayis 2011’de L4-L5 den ameliyat oldum. Ameliyatdan 3 ay sonra baslayan hareket kistlliligim ve agrilarim sonucunda MR çekildi ve L5S1 de küçük olan fitgimin büyüdügünü söylediler,fizik tedavi önerdiler…14 seans fizik tedavi sonucunda tutuk olan bölge açildi fakat egilip,dogrulamaz, yürüyemez,ayakta duramaz oldum..ameliyatdan sonra beni ameliyat eden dr. um, fizik tedavi proseforu ve uzman bir fizik tedavi dr u(14 seans fizik tedavi aldigim yer) ve bir ortopedi profesorune göründüm…hepsi kaslarini güçlendir seklinde farkli hareketler ve yüzme önerdi…

Fakat her geçen gün daha zor yürüyor ve hareket ediyordum, o kadar çaresizdimki türkiyenin en iyi dr.larina ve hastanelerine gidiyordum,sonuç alamiyordum.

Son care olarak tavsiye üzerine Vildan hn’a gittim ve ilk günden itibaren beni hastasi olarak sahiplendi ve iyilestirebilmek için bana gereken her türlü destegi sonuna kadar verdi, sikayetlerimi sonuna kadar dinledi ve sikayetlerime çözüm olucak dogru noktalara fizik tedavi uyguladi ve eve yapmam için problemime yönelik egzersizler verdi, verdigi egzersizler bana özeldi ve diger dr.larin verdigi bel fitigi kaslari güçlendirerek iyilesir anlayisindan farkliydi…bana daha once verilen egzersizler ; belki ben yürüyebiliyor olduktan sonra uzun vadede yararli egzerzsizler olabilecek iken beni iyilestirmiyordu.

Tedavim halen devam ediyor olmakla beraber artik disari çikip yürüyebiliyor, ayakta kalabiliyor ve günlük hayatimi devam ettirebiliyorum.

Vildan hn’a gidebilmek için 110k yol gidip geliyorum fakat insan iyilestigini görünce mesafeler sorun olmuyor, bana verdigi egzersizleri eksiksiz yapiyor ve sonucunu görüyorum arada da gerektikçe fizik tedavimi aliyorum.

Bana bu dönemde her dr. farkli bir teshis koymaya çalisirken, bunlarin hepsinin benim asil sorunum olmadigini bana yasayarak ,sabirla anlatarak, beni dinleyerek ve açiklayarak gösterdi.

Kendisine bana doktorluk ötesi gösterdigi fedakarlik ve yardimlar için sonsuz tesekkür ederim.

 


 
Her Hakki Saklidir. 2004 http://www.vildancerci.com