|Iletisim|Basında|Hakkimizda| 

    

 

 

  

 

                                         

 

 

    

         

 

 

                                       
 

       
             
                      

  İsmini Vermek İstemeyen bir Hasta  
 

Halk arasında FİL HASTALIĞI olarak bilinen LENF ÖDEM HASTALIĞININ TEDAVİSİ VAR MI ?
VARMIŞ… !


Sağ bacağımın diz altında yaklaşık 16 kilograma ulaşan bir şişkinlikle tam 14 yıl yaşadım. Tedavisinin var olduğu ancak şimdi öğrenebildim. NEDEN Mİ ? Bu hastalık ve tedavisi konusunda hekimlerin pek fazla bir şey bilmediklerini 14 yıl içerisinde gitmiş olduğum bir çok hekimler sayesinde öğrenmiş bulunmaktayım. Hekimler bilmezken hastaların bilmesi hiç muhtemel olmadığından kaderlerine öylece terk edilmiş halde yaşamlarını zorlukla devam ettirmektedirler. Zaman zaman lenfanjit (doku iltihabı) ile baş başa kalmakta ve hastanelerde boş yere yüksek ateşle yatarak gramlarca antibiyotik almak zorunda kalmaktadırlar. Ayrıca insan hayatını gerek iş ve gerekse sosyal yaşamını olumsuz yönde etkilemekte ve psikolojileri bozulmaktadır.

Varis çorabına bu şişkinlikte bir ayağın girmeyeceğini bildiğim halde, bir arkadaşımın ısrarı üzerine Medical Ürünler Satışı yapan bir firmayı ziyaret ettim. Bu firmanın sahibi ise bana bu tür büyüklükte çorabın üretilemeyeceğini söyledi ve arkasından Lenf Ödemin tedavisi konusunda doktor tavsiyesinde bulunabileceğini belirtti. İşte hayatımın akışını değiştirecek ve bana yeniden yaşama şansı verecek olan bu kişiyi tamamen tesadüfen öğrendim ve tanıştım. Sayın Doktor Vildan ÇERÇİ ‘nin şiş olan bacağımın tedavi edilebileceğini söylediğinde inanamamıştım. Tedavisinin olmadığı düşünen ve 14 yıl boyunca şiş bacakla dolaşmak zorunda kalan bir kişinin ne düşüneceği hepimiz tahmin edebiliriz. Küskünlükle yaşamış olduğum bu hayatta bana yeniden yaşama şansı veren ve benim için son derece önemli olan bu kişiye yani Sayın Doktor Vildan ÇERÇİ’ye sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hatta tedavi sırasında zorlanan ve hakikaten yorulan o nazik ama çok acıtan mübarek ellerinden öpüyorum.

Bu arada bu hastalığın tedavisini var olduğu bilmeyen hekimlerimiz içinde bir şeyler söylemek istiyorum. Lenf Ödem tedavisi yaklaşık 20 senedir uygulanmaktaymış. Her geçen gün teknoloji ve tıp gelişmektedir. Fakülteden öğrenilen bilgiler ile insanları tedavi bir sure edebilirsiniz çünkü gelişen tıbbı takip etmek ve ömür boyu öğrenmeye devam etmek görevinizdir. Örnek verecek olusak, bu konuyu başka bir yönden ele alalım ve geçmişe dönelim. Ülkemizde 20 sene once İnternet ve cep telefonu yoktu. Doğrumu ? Doğru. Bilmeyeniz var mı ? Hayır yok. Bilmeyenler için ne düşünürüz ? İşte lenf ödem tedavisinin var olduğunu bilmeyen hekimlerimiz içinde aynısını düşünüyor ve onları bu bilgisizliğinden dolayı kınıyorum. Onların bu hastalığı tanımasını ve insanlara bir an once yardımcı olmalarını temenni ediyorum.

Unutmayın ! bana gore Dr. Vildan ÇERÇİ bu tedavi konusunda ülkemizde bulunan tek doktorumuzdur.
Saygılarımla,
ÖNEMLİ NOT : Bu mesajı bu tür bir hastalığının olduğunu bildiğiniz kişilere lütfen iletiniz. Çünkü bu hastaların bu bilgiye düşüneceğinizden çok daha fazla ihtiyacı bulunmaktadır.

Can you cure LYMPHEDEMA, colloquially ELEPHANT MAN DISEASE?

YES, YOU CAN…!

For 14 years, I lived with a swelling of 16 kilograms on my right leg, below the knee. I have recently learned that it can be cured. WHY? During the past 14 years, I have found out that physicians do not know much about this disease and its treatment thanks to many physicians I have visited. So the patients aren't likely to know this even when physicians don't have any idea, so they lead a very difficult life as abandoned to their fate. From time to time they suffer form lymphangitis (tissue inflammation) and have to be hospitalized owing to fever and take too many grams of antibiotics in vain. Besides, the disease negatively affects the patients’ professional and social life and causes psychological issues.

Even though I knew such a swelled leg cannot fit in varicose socks, I visited a company selling medical products owing to a friend's insistence. The company owner told me such big socks cannot be produced and recommended me a physician for lymphedema treatment. So, it was an absolute coincidence that I met the person who has changed my life and given me a new chance in life. I could not believe it when valuable Doctor Vildan ÇERÇİ explained that my swelled leg could be cured. You can easily imagine how I felt as a person who lived with a swelled leg for 14 years without any hope of being cured. Here, I would like to express my infinite gratitude to valuable Doctor Vildan ÇERÇİ, who is an extremely important person for me because she has given me a new chance to live after all those years of resentment. Even though they caused some pain during the treatment, her kind and blessed (mübarek) hands are worth kissing in gratitude for all the tiredness she went through.

Meanwhile, I have a word for our physicians who don't have any idea about this treatment. Lymphedema treatment has been applied for about 20 years as I found out later. Technology and medicine develops every day. The knowledge you have obtained at the medical school serves to treat people only for a certain period. It is your duty to follow the improvements in medicine and go on learning life long. To exemplify, let’s take another aspect and go back to the past. 20 years ago, we didn't have Internet and mobile phones in our country. Is it correct? Correct. Is there anyone who doesn’t know this? No. What would we think if someone didn't know this? I am thinking the same for the physicians who are not aware that lymphedema can be cured and I condemn their ignorance. I hope they will learn about the disease and help people as soon as possible.

Remember! In my opinion, Dr. Vildan ÇERÇİ is the only doctor in our country (Türkiye) who knows this treatment.

Sincerely,
IMPORTANT NOTE: Please forward this message to the persons suffering from this disease. Those patients need this information much more than you think.

 


 
Her Hakki Saklidir. 2004 http://www.vildancerci.com