|Iletisim|Basında|Hakkimizda| 

    

 

 

  

 

                                         

 

 

    

         

 

 

                                       
 

       
             
                      

  Merkezimize Genel Bakış  
 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, hareket sisteminin hastalıklarını tedavi etmeyi, hareket yeteneği bozulmuş, ağrılı eklem ve yumuşak dokuları normal fonksiyonlarına geri döndürmeyi ve bunu mümkün olan en kısa sürede yapmayı hedefler.

Fizik tedavi yöntemleri olarak önceleri elektroterapi ve ısı uygulamaları yaygın olarak kullanılmakta iken, artık dünyada bu tedavi şekli en aza inmiştir. Bunların yanında özel egzersizler ve elle tedaviler, hasta eğitimi ağırlık kazanmıştır.

Hastalara, hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgi verilmekte, tedavi şekli anlatılmakta ve hastanın da tedaviye aktif katılımı sağlanmaktadır.

Halk arasında Fil Hastalığı olarak bilinen lenfödem, bacakların ileri derecede şişmesi ile sonuçlanan bir hastalıktır. Meme kanseri sonrasında da kolda şişlik görülebilir. “Kompleks Fiziksel Tedavi” yöntemi ile bu şişlikleri tedavi etmek mümkündür.

Bel ve boyun fıtıklarının tedavisinin de ülkemizde pek tanınmayan, ancak bel ve boyun fıtıklı hastalarda oldukça iyi sonuçlar veren McKenzie tedavi yöntemini uzun zamandır kliniğimizde uygulamaktayım. Tedavi sonucu oldukça etkili, aynı zamanda kalıcı olmaktadır.Tedavi sırasında, McKenzie tekniği yanında elle yapılan eklem mobilizasyon teknikleri, doku germeleri de oldukça faydalı olmaktadır. Hasta 10 seans gibi kısa sürede iyileşebilmektedir.

Laser tedavisi özellikle cilt yüzeyine yakın eklem ve tendon hastalıklarında hızla iyileşme sağlamaktadır. Vücudun kendisini iyileştirme mekanizmalarını uyardığı için herhangi bir zararlı etkisi de yoktur. Ağızdan alınacak ilaçlarla tedavi edilemeyen bölgelere rahatça etki eder. Tedavi bittikten sonra da hastanın iyileşme hali devam eder.

 


 
Her Hakki Saklidir. 2004 http://www.vildancerci.com