|Iletisim|Basında|Hakkimizda| 

    

 

 

  

 

                                         

 

 

    

         

 

 

                                       
 

       
             
                      

  Bahar Bilgin  
 

BİR ÖNCÜ HEKİM

Bütün yükümüzü çeken bedenlerimizin fiziki yapısı önceden veya sonradan edinilmiş faktörler nedeniyle bazen arızalanır; yolunu şaşırmış bir kemik parçası yüzünden ayağımızın üstüne basamaz, inadı tutmuş bir kas lifi yüzünden boynumuzu oynatamaz oluruz. Dışarıdan basitmiş gibi görünen bu olgular hareket kabiliyetimizi kısıtladığı için aslında hayatımızı da alt-üst eder. İşte böyle durumlarda devreye giren Fizik Tedavi'nin artık daha ağır vakaları, örneğin genellikle kol-bacak'ta oluşan yıllanmış (şişlik / ödem)leri bile iyileştirebildiğini biliyor muydunuz?

Bendeniz de geçirdiğim önemli bir ameliyat sonrasında lenf yollarım alındığı için sağ bacağımdaki ödemle başbaşa kalmış biriydim, değil ülkemizde Dünyada bile az bilinen bu rahatsızlığa (Lenf-Ödem) dendiğini ve tedavi edilebildiğini çok geç öğrendim. Şimdi tedavi şansı bulamadığım yıllara ne kadar yandığımı bilemezsiniz.

Evet, Türkiyemizde böylesi onarımları gerçekleştirebilen bir öncü Hekim var; sevecen ekibiyle birlikte hasarlı bedenlerde adeta harikalar yaratan, beyninin bilgisini bileğinin hünerine yüklemiş zarif ve güçlü bir Hekim: Dr. Vildan ÇERÇİ!

Umarım; sizin için vakit, benimkinden biraz daha erkendir. Sesimi duyunuz ve duyurunuz lütfen.

Saygılarımla Efendim. Nisan 2009 İSTANBUL Em.Öğr. Bahar BİLGİN

 


 
Her Hakki Saklidir. 2004 http://www.vildancerci.com